Web

Kolaudácia s energetickým certifikátom

Pri starších nehnuteľnostiach je technológia ešte samozrejme pôvodná, no novostavby už väčšinou používajú modernú, ekologicky menej náročnú techniku na vykurovanie či ohrev vody. Je to najmä tepelné čerpadlo či vzduchotechnika. Tieto technológie sú samozrejme v počiatočných nákladoch vyššie, ale spotreba, ktorú mesačne zaplatíte je neporovnateľne nižšia ako v prípade starších domov. Tieto novostavby sa nazývajú nízko nákladové a dokážete svoje mesačne náklady na spotrebu energie znížiť na pár desiatok EUR. Zatiaľ čo ľudia mali ešte pred niekoľkými rokmi možnosť rozhodnúť sa, či chcú nízko nákladový bungalov alebo použijú bežný kotol, dnes je nová legislatíva, ktorá určuje novostavbám dosiahnuť maximálnu energetickú triedu A0.

energetický certifikát

Čo znamená, že novostavby musia zabezpečiť takú technológiu, aby sa ich spotreba energií zmestila do energetickej triedy A0. Energetické triedy sú rozdelené po kategórii označených písmenami A až G. Pričom trieda A je energetická trieda s najnižšou spotrebou energie. Dosiahnuť ju nie je ťažké, ale musíte zvoliť vo vašej domácnosti tie správne technológie. Máte už skolaudované? Potom sa nemusíte báť, že budete musieť prerábať, aj keď nemáte energetickú triedu A0. Nova legislatíva sa týka iba neskolaudovaných novostavieb. Ak vás ale kolaudácia ešte len čaká, na energetickú triedu A0 nezabudnite.

bungalov

Môžete mať ináč pri kolaudácii veľké problémy. Ak si myslite, že zákon nejako obídete, mýlite sa. Pri kolaudácii musíte doložiť energetický certifikát ku kolaudácii, ktorý vám určuje v akej energetickej triede sa vaša nehnuteľnosť nachádza. Vyhotovenie energetického certifikátu musíte nechať na odborníkov. A tými sú certifikaciabudovy.sk. Využite služby vyhotovenia energetického certifikátu od certifikaciabudovy.sk ešte dnes a dozviete sa, v akej energetickej triede a akú spotrebu má vaša nehnuteľnosť. Či už novostavba, starší dom alebo byt.