Financie

Koľko financií je dosť?

Čím je človek starším, tým viac asi pozná hodnotu peňazí a ich moc. S vekom ale našťastie u mnohých prichádza aj múdrosť a chápu, že peniaze sú síce dôležité, ale celkom určite nie najdôležitejšie.
Koľko peňazí vlastne potrebujeme ? Väčšina ľudí odpovie, že práve toľko aby slušne žili , aby nemuseli každé jedno euro otáčať v dlani pár krát , kým sa odhodlajú ho minúť.
Je zvláštne, koľko dverí vedia peniaze otvoriť. Koľko neriešiteľných záležitosti sa odrazu dá vyriešiť. Kedysi sa vravelo, že šaty robia človeka. Dnes v prenesenom význame to platí stále. Draho oblečený človek má mnohé dvere pootvorené o trochu viac.senior s peniezmi.jpg

  • Sme národ úplatný ? Celkom určite nie ? Koľko ľudí by naozaj nevyužilo peniaze na to, aby veci vo svoj prospech neposúrili ?

 Dôchodcovia  a nielen oni, vedia, že najdôležitejšie je zdravie ! Akú veľkú časť z dôchodku dávajú na lieky v našom bezplatnom zdravotnom systéme ? Pätinu, alebo šestinu celomesačného dôchodku ? Koľko im po odrátaní výdavkov na bývanie zostane ne zdravú stravu ? Kúzelníci- dôchodcovia nechcú toho veľa, aj napriek tomu, mnohí z nich nemajú ani to málo, ktoré by si zaslúžili !
Trápi ma keď mladí kričia- netreba zvyšovať dôchodky ! Ich sa to týkať nebude ? Alebo sú tak majetnými, že nebudú potrebovať pomoc štátu v čase dôchodku ?
Kričia aj starší, že je veru hanbou zvyšovať dôchodky o pár percent a nadávajú na malý vianočný dôchodok ! Nehovoria- vďaka aspoň za toľko peňazí.čas myslieť na peniaze.jpg

  • Krútim nad tým hlavou a čudujem sa. Asi som hlupák, pretože sa teším aj z mála. Poteší ma, že moji rodičia dostanú aspoň pár euro navyše , veru si to zaslúžia .

Podporujem ich ako môžem a finančne vládzem. Rovnako dávam svojim študujúcim deťom. Aby ak príde môj čas odchodu do dôchodku- podporovali oni mňa.
Rozmýšľam sociálne a dúfam, že aj náš štát bude ešte sociálnym. Alebo nebude ?