Nezařazené

Čo môžeme očakávať v najnovšej verzii Androidu P?

Už sa to pomaly ale isto blíži, najnovší Android ponesie názov Android P (Pie) a okrem iného má priniesť viacero zmien i čerstvých noviniek. Všetky novinky v Androide P zatiaľ nie sú detailne známe, nakoľko väčšina smartfónov dnes používa súčasnú verziu 8.0. Už síce vyšla na povrch väčšina informácií spolu s názvom, no oveľa detailnejšia charakteristika by mala byť na svete už túto jeseň. Aj napriek tomu však v tomto článku vyťažíme dočasné znalosti a pozrieme sa, čo môžeme očakávať.

aplikace

Najnovšia verzia bude už deviata v poradí a zatiaľ sa vraví o pravdepodobnom názve Android P, no názov zatiaľ nie je oficiálny. Nové vlastnosti a vylepšenia sú zatiaľ opisované z pohľadu využitia v praxi. Výrobcovia sľubujú inteligentnejší systém a jednoduchšie ovládanie, aby išlo čo najpraktickejšie spojiť náš reálny život spolu s digitálnym. Vieme, že mobily a prenosné zariadenia už nie sú iba občasným pomocníkom, ale sprevádzajú nás vždy a stále doslova na každom kroku. Na základe tohto faktu má byť najnovší Android revolúciou, ktorá spraví ovládanie mobilných zariadení ešte jednoduchším a predovšetkým efektívnejším v niektorých podstatných smeroch, ktoré nám pomôžu v bežných reálnych situáciách.

mobilní telefon

Zatiaľ vieme o skvelej funkcii, ktorá má výrazným spôsobom predĺžiť výdrž zariadenia po jednom nabití na základe tkzv. adaptívnej batérie. Tento systém bude fungovať nasledovne. Väčšinu energie bude využívať predovšetkým pri činnostiach a aplikáciách, ktoré podľa jeho zistení považujete za potrebné. V praxi to znamená, že napríklad pri upozorneniach zariadenie zostane v režime spánku a bude šetriť batériou ako aj pri iných činnostiach, ktoré momentálne nevykonávate, alebo ktorým osobne nevenujete pozornosť.

Adaptívnym bude i prispôsobenie sa jasu displeja okolitému prostrediu, no samozrejme ho môžete zmeniť i manuálne podľa vašich predstáv. Pri vytočení hovoru, ako aj zapojení sluchátok nás majú čakať nové, zatiaľ bližšie nepredstavené funkcie. Čo je však isté, bude vyriešený problém s nepraktickým ovládaním hlasitosti, ktorý tak dobre poznáme.

telefon

  • Miesto hlasitosti multimédií sme stíšili hlasitosť upozornení a zasa naopak. No teraz pribudnú dve ikonky, medzi akými budeme môcť prepnúť medzi hlasitosťou multimédií a hlasitosťou upozornení(a zvonenia).