Dom a byt

Ružová obývačka – vytvorte pocit romantiky a sofistikovanosti

Menej je niekedy viac
Použite správny odtieň a urobte to tak, aby každá izba vyzerala sviežo, moderne a naozaj dospelo, nie dievčensky. Zbavte sa všetkých myšlienok ružových barbie dizajnov, ale stave na sofistikovaný a sexy vzhľad vašej obývačky. Nepoužívajte viac ako tri tónujúce odtiene vo vašej palete. Používajte bielu farbu ako základ. Je to farba, ktorá vypúšťa ružovú farbu čo najlepšie a ostatné farby sa ťažko miešajú s tónmi okvetných lístkov bez toho, aby vyzerali skromne.

obývák

Pohovka ako ohniskový bod ružovej
Vytvorte sofistikovanú schému s elegantnou farebnou kombináciou čajovej ruže a mäkkého tmelu. Nastavte romantickú náladu namaľovaním stien v teplom tóne šedej, potom pridajte elegantné čalúnenie v ružovej (najlepšie svetloružovej) farbe s drevenou podlahou na vytvorenie klasického vzhľadu. Pridajte náznak staromódneho lesku pridaním trblietavej perlete k nábytku. Súčasné bočné stoly, medené doplnky a výrazné zrkadlo poskytnú schéme moderný vzhľad.

Nezabudnite na vyvažovanie farieb
Vyvážte práškové ružové steny s rovnakým množstvom mäkkej bielej farby a dotýkajte sa teplých neutrálnych látok – piesok, kameň, karamel. Prášková ružová je chladná farba, takže prirodzené drevo ju ohrieva. Tak dosiahnete dokonalú vyváženosť medzi farbami a ružová nebude v miestnosti pôsobiť príliš cukríkovo.

Pozor na kvetinové vzory
Spôsob, ako pracovať s týmto trendom, je dať ružovej kvetine dospelý okraj. Vyhnite sa ružovým kvetinám s vysokým dôrazom a prejdite na jemné vzory, jemné grafické tvary listov alebo jemné rustikálne vzory na záclonách a tapetách.

pohovka

Zmiešajte ružovú s oranžovou
Ak nechcete ísť len ružovou cestou, prečo sa nepokúsiť spojiť horúce ružové odtiene so živým oranžovým odtieňom? Vyvážte veľké plochy intenzívnej sýtej ružovej s akcentmi žiarivej oranžovej farby, potom pridajte nábytok a príslušenstvo v čisto bielej farbe, aby ste priniesli pokoj a vyváženie na odvážny vzhľad.