Produkty

Led svetlá sú zaujímavou voľbou súčasnosti

Od dnešných elektronických zariadení, spotrebičov a svetiel sa neočakáva len vysoký výkon, ale stále prísnejšie nároky sa kladú takisto na ich úsporné vlastnosti. A to predovšetkým ohľadom už spomenutých svetiel, ktorých nízka spotreba dokáže znamenať pravidelnú úsporu elektrických energií v domácnosti alebo podniku. Svietime predsa vždy a stále, obzvlášť počas zimných mesiacov, kedy je polovicu dňa tma a my zostávame odkázaní na umelé svetlené zdroje.

Pred nejakým časom sa za takúto šetrnú alternatívu považovali úsporné žiarivky, lenže z hľadiska konkurencie predstavujú nadradenejšie vlastnosti led svetlá a to prakticky v každom bode.

žiarovka, rybička

„Ledky“ oproti klasickým žiarovkám prinášajú až o 90% účinnejšie šetrenie pri svojom pravidelnom žiarení a dosahujú životnosť niekde medzi 20 000 až 100 000 hodín. To znamená, že sa z nich dokážeme tešiť niekoľko rokov a ak by sme ich aj nechali pustené dlhšie, žiadna katastrofa nehrozí. Veď spotrebujú v podstate len minimum energií a ich životnosť je naozaj vysoká.

V spojitosti s produktmi LED (Light Emitting Diode) vravíme o využití svetlo emitujúcich diód ako zdroja žiarenia. Tieto diódy sú zodpovedné za vyššie spomenuté vlastnosti a konkrétna technológia nebýva súčasťou len žiaroviek, ale takisto mnohých iných svetiel ako napríklad led reflektorov, trubíc, panelov, atď. Stále známejšie však zostávajú led pasy.

červená žiarovka

Tie môžu mať funkčný alebo dekoračný charakter.

A to vďaka ich veľmi praktickému dizajnu. Vyššie spomenuté diódy sú v tomto prípade súčasťou vrchnej strany samolepiaceho pásika, ktorý môžete nalepiť a umiestniť presne tam, kde potrebujete. Aj na miesta, kde by sa iné svetlá nezmestili. Známe je napríklad ich využitie na osvetlenie kuchynskej linky, ale naozaj sa dá s nimi podsvietiť čokoľvek. Ľubovoľný priestor či predmet. Pokiaľ vám však záleží primárne na ich dekoračnom využití, v takom prípade sú najlepšou voľbou farebné alebo RGB pásiky.