Produkty

Možnosti riešenia sklenených dverí

Dvere sú v interiéri a rovnako aj pri vstupe z exteriéru dôležitým prvkom v celej architektúre objektu, všimneme si ich spolu aj s celým objektom a vždy by mali tvoriť jeden spoločný celok spolu aj s budovou alebo interiérovou miestnosťou.

Interiérové alebo exteriérové dvere môžu byť v závislosti od architektúry rôzne, z minulosti sú zachované klasické drevené alebo aj masívne kovové plné ozdôb a ornamentov.

door-108198_640

Minimalizmus modernej doby, túžba po jednoduchosti a čistote štýlu prináša riešenia vo forme sklenených dverí, ktoré majú najmä v interiéri široké využitie. Ponuka sklenené dvere je rovnako bezpečná ako ponuka klasických drevených dverí, použité sklo na ich výrobu je špeciálne tvrdené bezpečnostné sklo, ktoré má certifikát kvality, požadované bezpečnostné parametre, hrúbku, odolnosť, nerozbitnosť a patentovanú technológiu výroby. Ponúkané možnosti riešenia sklenených dverí nepôsobia robustne tak ako ich predchádzajúce varianty, majú čisté línie, ľahký štýl a pritom sú veľmi praktické, funkčné, dokonale stabilné a pevné, presne priliehajú, nespôsobujú prievan v miestnosti a ich veľkou pridanou hodnotou je ich špičkový dizajn, jednoduchý luxus a elegancia.

Podobne ako klasické dvere aj sklenené dvere môžu byť v prevedení –posuvné, otváracie alebo osadené do špeciálne upravenej zárubne. Akýkoľvek spôsob realizácie má spoločné vlastnosti a výhody – ideálne prepustenie svetla a vytvorenie pocitu jasu v priestore, odľahčenie interiéru o masívne architektonické prvky, dokonalý a moderný dizajn, zachovanie pocitu súkromia a ľahká manipulácia.

showroom-1188626_640

Sklo je podobne ako drevo čisto prírodný materiál, má ale na rozdiel od masívneho charakteru dreva jednoduchšie, ľahšie a čistejšie línie, ktoré ideálne zapadnú do moderných objektov.

Preto je využitie sklenených dverí v poslednej dobe uprednostňované a nájdete ich takmer všade, nielen v domácnosti, ale aj v objektoch rôzneho charakteru, kde pri vkusnej a funkčnej povrchovej úprave skla dokážu z priestoru vytvoriť zázraky.