Produkty

Rýchla doba a chaos: Zostaňte silní a podporujte svoje zdravie

Doba je stále viac uponáhľaná, chaotická a to by nás nemalo odradiť od toho, aby sme si našli čas na seba a svoj zdravší životný štýl. Práve naopak, musí to byť stále dôležitejšou výsadou! Každý predsa chceme ten život prežiť pri plnom zdraví a bez tých najmenších zdravotných obmedzení.

V stručnosti to môžeme povedať tak, že zdravším životným štýlom si vlastne budujeme kvalitnejšiu imunitu pred známymi civilizačnými ochoreniami. Či už tými vážnejšími alebo menej, každopádne posilníme svoju fyzickú a psychickú odolnosť. V neposlednom rade je výhodou získať a udržiavať si lepšiu fyzickú a psychickú kondíciu, z čoho následne pramení naša vyššia sebadôvera, lepšia výkonnosť a vyrovnanejšie myšlienky.

srdce, šalát

Zo všetkého najskôr sú to základy zdravého stravovania. Vyvážená strava zložená z ovocia a zeleniny, pričom zabúdať by sa nemalo takisto na dôležitý prísun bielkovín, strukovín a obilnín. Ak to náš životný štýl umožňuje, vždy je zdravšie nájsť si čas na nákup čerstvých potravín a takisto na prípravu domácej stravy. Stravovať sa v stánkoch s rýchlym občerstvením by sme sa mali len nevyhnutne. Je takisto vhodné robiť rozdiel medzi zdravými a nezdravými tukmi, čo platí aj z hľadiska sacharidov, resp. cukrov. A zabúdať nesmieme na pravidelný príjem čistej vody, naopak dávať si pozor na častú konzumáciu presladených malinoviek a alkoholických nápojov.

srpcha, voda

Je to však aj šport a pobyt v prírode, čo posilňuje našu kondíciu, takisto je známym riešením postupné otužovanie. Z hľadiska otužovania samozrejme nemusíme vravieť ihneď o plávaní v jazere počas zimných mesiacov, ale základom je napríklad sprchovanie sa vlažnou a neskôr studenou vodou.

Na záver, ale určite nie s menším významom si musíme uchovávať duševnú rovnováhu. Zo všetkých síl sa snažiť nepodliehať denným stresom a veciam, čo nás pravidelne ubíjajú. Imunitný systém má spojitosť s nervovou sústavou a pozitívna/negatívna myseľ dokáže mať silný vplyv na naše zdravie.