Nezařazené

Majú ju všetci, ja chcem byť iná

Ponuka kuchýň na trhu je momentálne široká, ale keď sa dostanete k riešeniu svojej kuchyne na mieru, vaše možnosti sa zrazu prekvapivo zúžia. Ak vás však lákajú farebné kombinácie, neskĺznite do pohodlnosti a nevzdajte sa svojho sna. Možno si budete musieť trochu počkať, ale trpezlivosť červené ruže prináša.

kuchyně
 
Červená linka
 
Ak je váš interiér ladený skôr do biela či siva, červená mu dodá šmrnc. Kuchyňa sa tak môže stať skutočným horúcim srdcom vášho domu či bytu a nemusí byť len pracovným kútom vášnivej kuchárky či kuchára. Ani v prípade, že obývačka úplne splýva s priestorom kuchyne. Odvážnejší môžu skombinovať linku aj s červenou sedačkou v obývačke, ak to dispozícia umožňuje.
 
Červená stena
 
Ak je pre vás predsa len praktickejšie zriadiť si bielu alebo sivú linku a spotrebiče, potešte sa aspoň červenej maľovke. Samozrejme, nie je vhodné všetky steny upraviť na červeno, a to aj v prípade, ak je kuchyňa oddelená. Skúste si zafarbiť len časť steny, či už za linkou alebo vedľa nej.
 

Doplnky vo farbe krvi

 
Aj tí najkonzervatívnejší uznajú, že zopár červených doplnkov nemôže interiéru uškodiť. Ak sa k nim zaraďujete, skúste si predstaviť vašu súčasnú kuchyňu, v ktorej namiesto bielych stoličiek usadíte návštevu na červené. Dokonalý efekt vytvoria aj sklenené nádoby alebo fľaše krvavočervenej farby, náhodne umiestnené na linke alebo na skrinkách. Tie si môžete vyrobiť aj sami, ak si zakúpite farbu na sklo.

kout
 
Ak máte novú kuchyňu, no výsledok je trochu iný ako ste očakávali, zopár drobností v červenej farbe môže ľahko vylepšiť vzhľad kuchynskej linky a z mdlého interiéru vytvoriť krásny útulný domov. Nakúpte si červené servítky, červený obrus na stôl či zaveste červené závesy. Potom zapáľte červené sviečky a namiesto večera pri notebookoch zažite romantickú večeru pri švíčkoch a lahodné hudbe.