Nezařazené

Ďalší škandál pre Facebook! Súkromne príspevky sa ukázali ako verejné

Táto chyba automaticky robila to, že používatelia robili nové príspevky verejné, a to aj v prípade, že predtým obmedzili príspevky len na „priateľov“ alebo iné súkromné ​​nastavenia.
Ak si užívatelia nevšimli nový predvolený návrh, nevedomky poslali svoj príspevok širšiemu publiku, než zamýšľali.

logo

Erin Egan, hlavný dôstojník ochrany súkromia spoločnosti Facebook, povedal, že táto chyba neovplyvnila minulé príspevky. Spoločnosť Facebook upozorňuje používateľov, ktorí boli postihnutí a verejne zverejnení v čase, keď bola chyba aktívna, a odporučila im, aby si overili svoje príspevky. Správy sledujú nedávne furore nad zdieľaním používateľských údajov Facebooku so zariadeniami, vrátane čínskej spoločnosti Huawei.

vazby

Spoločnosť sa taktiež zotavuje zo škandálu Cambridge Analytica, v ktorom získala prístup k osobným údajom až 87 miliónov užívateľov Facebooku.
Jonathan Mayer, profesor informatiky a verejných záležitostí na Princetonskej univerzite, povedal na Twitteru, že táto najnovšia súkromná gaffe „vyzerá ako životaschopná federálna obchodná komisia / štátny prokurátor.“ To preto, že spoločnosť sľúbila, nastavené v najnovších preferenciách ochrany osobných údajov budú zachované pre budúce príspevky. V tomto prípade sa to nestalo niekoľko dní.

Spoločnosť Facebook, ktorá má 2,2 miliardy používateľov, tvrdí, že chyba bola aktívna od 18. mája do 27. mája. Zatiaľ čo spoločnosť tvrdila, že sa chyba zastavila 22. mája, nedokázala zmeniť všetky príspevky späť na pôvodné obvody ochrany osobných údajov až neskôr. Chyba sa stala, uviedla táto spoločnosť, keď stavia nový spôsob, ako si ľudia môžu na svoje profily zdieľať „vyzdvihnuté predmety“. Tieto položky, ktoré obsahujú príspevky a albumy fotografií, sú automaticky verejné.

stránky

V procese vytvárania tejto funkcie Facebook povedal, že náhodou zverejnila navrhované publikum pre všetky nové príspevky.