Nezařazené

MÄSO: jesť či nejesť?


Otázka, či jesť alebo nejesť mäso, sa v dnešnej dobe objavuje stále častejšie. V podstate, by sme mohli vegetariánstvo označiť za veľmi moderný životný štýl. No a práve preto, že je tak v kurze, mnoho ľudí prestáva jesť mäso len z toho dôvodu, aby držali krok s „módou“. Je takýto prístup k strave zdravý? Alebo si môžeme uškodiť?

pánev
 
Ja sám som sa vždy radil medzi milovníkov mäsa. Tak, ako pre mnohých ľudí, nebol obed bez neho, obedom. Nad vegetariánstvom som sa nikdy ani nezamýšľal. Musím sa priznať, že som patril k tým, ktorí si robia z takýchto ľudí srandu. Potom som však spoznal svoju partnerku, ktorá síce mäso jedla, no nepatrilo k jej obľúbeným pokrmom. Preto varila skôr pokrmy bez tejto suroviny a ak už, tak používala ryby. Asi po pol roku takéhoto stravovania som si uvedomil, že sa cítim omnoho lepšie. netrápili ma tráviace ťažkosti a celkovo som mal viac energie. Do dnešného dňa sa zamýšľam nad tým, ako sa jej to vlastne podarilo. Mňa- absolútneho odporcu vegetariánstva, prevychovať na bylinožravca. Odpoveďou si nie som istý, ale pravdepodobne to bude tým, že ma vlastne nikdy neprevychovávala. Varila jedlá, ktoré mi chutili a nikdy neriešila to, či v nich mäso je, alebo nie. takéto stravovanie praktizujem dodnes a ku každodennému jedeniu slaniny a stejkov, by som sa už asi nevrátil. Po prvé nechcem prísť o ten výborný pocit, ktorý teraz mám, no a po druhé už na to ani nemám chuť.

maso
 
Výhody vegetariánstva:

  • Viac energie
  • Lepšie trávenie
  • Ak to preženiete s alkoholom, opica nie je tak strašná 🙂
  • Zlepšenie kvality vlasov a kože
  • Lepšia fyzická kondícia
  • Lepší spánok
  • Pravidelné vyprázdňovanie

 
Spomínaná „opica“, je naozaj pravda. Pred tým som sa z piatkového večera spamätával ešte dva dni. Po tom, ako sa moja strava zmenila týmto spôsobom, som však zistil, že aj keď to s alkohol preženiem, som fit už pár hodín po rannom prebudení.