Dovolenka

Nikdy nie je neskoro!

Tiež som bol jeden z tých, ktorý si mysleli, že v zahraničí si tzv. ani neceknú. Myslel som si, že nebudem schopný prehovoriť ani jediné slovo alebo sa hneď stratím, či pri najhoršom ma unesú. Keď sa tak na to teraz pozerám, príde mi to smiešne. A tu vám ukážem prečo :

jezero

  1. Nesúďte zahraničie podľa Hollywoodskych filmov. Vo filmoch nám vždy ukazovali, že v zahraničí na každom rohu čaká mafián, ktorý nás chce uniesť, okradnúť či zabiť. Realita je však iná. Buďme úprimní. Ak by nás chceli uniesť, unesú nás aj tu doma. A z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že takmer všetci domáci v zahraničí sú veľmi milí, priateľskí, pohostinní a radi sa zoznámia s novými ľuďmi.
  2. V zahraničí nie je všetko tak strašne drahé. Áno jasné, nie sú tu najnižšia ceny ale boli ste už niekedy v Bratislave? Každé veľké mestá majú vysoké ceny, ale nie je to o nič vyššie než u nás. Malý tip – menšie podniky na okraji mesta majú niekoľkokrát nižšie ceny, než tie v centre.
  3. Nebuďte lakomý samy na sebe. Slováci. Všade si musíme brať vlastné jedlo, reštauráciám sa zďaleka vyhýbame a suveníry sú moc drahé. Po prvé, do zahraničia nechodíme každý deň, tak prečo si nedopriať? A za druhé, spomienky sú večné. A vy si určite nechcete pamätať len to, že ste si dali rezne s chlebom pri nejakej slávnej pamiatke. Jedlá iných kultúr sú výborné a možno vám nebude chutiť všetko, ale určite si vyberiete z veľkej ponuky, ktorá má každá reštaurácia. A ak sa bojíte výberu, určite si radšej dopredu pozrite pár recenzií na internete.

miami
Ďalší z problémov, ktorý sme už spomínali býva jazyková bariéra. Bojíme sa, že nám cudzinci nebudú rozumieť alebo toho, že my sa nebudeme vedieť dohovoriť. Myslím si, že tento problém vie celkom skomplikovať výlet, či dovolenku, no aj na tento problém mám pár riešení a tipov, ktoré vám možno pomôžu :

  1. Začnite jazykový kurz. Možno si teraz myslíte, že je to pekná blbosť, ale môžem vám povedať, že je to tá najlepšia vec akú môžete urobiť. Je to možno viac namáhavé a časovo náročné, ale verte mi, že výsledok je úžasný. A nezabudnite koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.
  2. Zapojte rodinu, či priateľov.Vo vašej rodine alebo u vašich priateľov sa určite nájde niekto, kto ovláda cudzí jazyk. A nie len, že budete mať niekoho kto ovláda cudzí jazyk, ale budete mať aj lepšiu partiu a zažijete viac krásnych spomienok a užijete si omnoho viac zábavy.
  3. Choďte mimo civilizáciu.Príroda je tiež nádherná a nepotrebujete tu komunikovať s nikým, len si užívať to ticho a krásu.
  4. Cestovná kancelária.Cestovná kancelária je tiež dobrá voľba. Priplatíte si možno viac ale zbavíte sa mnohých starostí a vaša dovolenka bude omnoho jednoduchšia.

Takže nezabudnite – nikdy nie je neskoro ! A nech vás nič nezastaví za vašim snom či cieľom. A verte mi, že to bude jeden z najlepších zážitkov v živote.