Dom a byt

Schody v záhrade

Vlani na jeseň sme odkúpili časť susedovej záhrady. Nevládal sa už chudák o ňu starať a peňazí tiež nemal veru nazvyš.
Jedného večera nás prekvapil ponukou na kúpu časti pozemku. Dennodenne vídaval môjho manžela ako sa s láskou stará o tú našu záhradu a jeho vedľa našej zarastá burinou. Aj stromy už veľa pamätajú, zaslúžili by si orezať a pohnojiť. Tráva siahajúca po pás tiež nevyzerala vábivo. Slovo dalo slovo a tak sme skôr zo súcitu, ako z potreby vlastniť väčšiu záhradu, pristúpili ku kúpe.
mystické schody
Susedovie kus bol ale dolu svahom. Ak sme ho chceli pekne udržiavať, žiadalo sa ho vyrovnať a vytvoriť dve rovnobežné plochy a sp
ojiť ich opticky aj funkčne schodmi-

Mali sme niekoľko možností :

  • Betón
  • Drevo
  • Kameň

Kvôli veľkosti plochy voľba padla na betón. U dreva sme predpokladali možnosť vytvorenia povrchu, ktorý sa vo vlhkom počasí šmýka a to by nebolo vhodné pre deti. Kameň by nás vyšiel finančne draho.

Našli sme zopár dlaždíc- ale tie boli porozbíjané,. Urobili sme teda betónové schody. Pekné, rovné – ale pôsobili ako rana na oko. Manžela napadla skvelá myšlienka. Nemrznúcu porozbíjanú dlažbu, ktorá sa nám na stavbe z predného chodníka zvýšila,porozbíjal ešte viac. Získal množstvo 5-7 cm kusov. Vymyslel

schody v zahradě

Z núdze sa razom stala cnosť. Povrch je

  • Nápaditý
  • Estetický
  • Nešmykľavý

schody v zahradě
Prekrásne zapadol to terénu. Chystám sa toho roku okolo vysadiť popínavé rastliny a dojem bude dokonalý.
Chodník sme pomenovali podľa suseda- Ferkov chodník. Verím, že ešte veľakrát týmto chodníčkom prejde do jeho- našej záhrady.
Bude nám hádam slúžiť dlho a dobre. Využite aj vy domáci materiál zo stavby. Ušetríte.