Móda

Túto jar a leto zabodujete v štýle mestského safari

Príchod jarných a letných dní s príjemne teplým počasím nás už nabáda k tomu, aby sme začali prehodocovať svoj šatník a urobili revíziu toho, čo sa v skriniach nachádza. Určite tam nezostane všetko, čo doposiaľ, ale nejaké nové kúsky oblečenia pribudnú. Zvieracie motívy, farebné akcenty či zelené a kaki odtiene, to všetko sú atribúty safari módy. Aj tento rok ožíva štýl, ktorý označujeme ako mestská džungľa a ktorá využíva všetky spomenuté, pre ňu charakteristické prvky. Patrí k štýlom, ktoré sú príjemné na nosenie a pritom aktuálne trendy. Tak sa nechajte inšpirovať aj vy a my vám pomôžeme radami, ako na to, aby sa z vás stala šelma v meste.

vzor
 
Zopár z typov, v ktorých splníte základné požiadavky tohto štýlu, vám ponúkame.
 
Maxi šaty zelenej farby
Každému z nás sa pri vyslovení slova safari vybaví vojenská zelená farba v odtieni kaki. Nemusíte sa báť, pretože zelená je univerzálna a pristane každej žene, stačí len si vybrať ten správny z celej palety zelených odtieňov, ktorá je k dispozícii. Ďalším plusom je jej výborná kombinovateľnosť. Pre dokonalý výsledok nezabudnite ani na výrazné doplnky, medzi ktoré patria opasky, kabelky či náušnice.
 
Leopardie vzory
Vzor leoparda je takmer nesmrteľný, nájdeme ho v každej módnej sezóne, ale stále v trocha inej polohe. Túto jar a leto ho treba nosiť na topoch, nohaviciach alebo šatách, nechýba ani na ľahkých plášťoch a bundách.
 
Elegantný aj športový
Safari však dokáže byť aj dokonalo elegantný, ale nedá sa mu uprieť fakt, že jeho kombinovateľnoť s viacerými výraznými zvieracími motívmi v prírodných farbách ho robí v mestskej móde neprehliadnuteľným.

kabelka
 
Klasické kostýmy a komplety skombinujte podľa potreby
Pre komplety a kostýmy platí zaužívaná zásada, že musia pôsobiť seriózne. Nemusí to tak byť, hlavne ak sú šité z látok s výraznými vzormi, potom stavte na príjemné materiály a najmä pohodlné strihy. Oblečenie určené do práce skombinujte s vysokými podpätkami a na voľné chvíle ho doplňte teniskami.