Nezařazené

Nápady na detskú izbu, aké ste ešte nevideli!

Detská izba by mala vyzerať tak aby sa v nej dieťa cítilo príjemne, a rado by sa tam vracalo. Nesmie to byť miesto, kde sa mu nepáči a chodieva tam len spať respektíve študovať. V prvom rade to musí byť veselá presvetlená izba, nie žiadna tmavá izba, ktorá pripomína komoru. V slnkom zaliatej izbe sa každý cíti lepšie a veselšie. Preto voľte veľké okná a svetlé závesy, nič tmavé do detskej izby nedávajte. Taktiež keď sa vonku zotmie, musí byť vo vnútri príjemne svetlo, voľte teplé a hlavne šetrné osvetlenie pre izbu, kde spí vaše dieťa. Taktiež môžete zvoliť aj farebné svetlá s rôznymi šablónami, ktoré budú svietiť na stene, môžu to byť napríklad zvieratká alebo kvietky.

pokoj

Dnes je moderné mať pokreslené steny, nie len obyčajne namaľované. Preto zvoľte na stenu postavičku, ktorú má vaše dieťa najradšej a zaobstarajte si šablónu pomocou, ktorej ju namaľujete. Ak už máte deti väčšie, potom môžete deťom nechať jednu stenu čistú a vymaľujte, respektíve ju pokreslite spoločne. Ak sa toho bojíte tak si zadovážte kresliacu tabuľu, ktorá je zmývateľná a deti si tam môžu kresliť stále niečo nové. Možno z nich vyrastie práve kvôli tejto tabuli uznávaný maliar.

dětský koutek

Izba musí byť rozdelená na tri časti. Spiacu, hraciu a učiacu. Do každej časti zvoľte vhodný nábytok. Vyberte posteľ, ktorá je kvalitná a má dostatok úložného priestoru na odloženie hračiek. Keďže posteľ zaberie najviac priestoru z izby. Ďalej nezabúdajte na veľmi dôležitú časť izby, kde sa vaše dieťa vzdeláva. Musíte vybrať dostatočne veľký stôl s pohodlnou stoličkou s oporou pre chrbát. Chcete predsa aby sa chrbát vášho dieťaťa vyvíjal zdravo tak ako má. Do hracej časti voľte vhodný mäkký koberec, veľa detí sa hrá na zemi, preto nech sa tam cítia pohodlne. Pri každej časti myslíte na bezpečnosť detí a na základe toho do nej vyberajte nábytok, hračky a ostatné predmety.