Móda

Nohavice vs. Džínsy, kam patríte vy?

Každý z nás sa prikláňa viac k jednému či druhému. Buď teda uprednostňujeme džínsy alebo nohavice. Väčšinou ženy, ktoré majú obľubu aj v sukniach a šatoch, dávajú prednosť tiež nohaviciam a vysokým topánkam. Naopak tie, ktoré uprednostňujú tenisky majú radšej pohodlné a športové džínsy.

oblečení

Ako si vybrať?

Či už je reč o nohaviciach či džínsoch, v oboch prípadoch platí, že sme rôzni. Ak obľubujete teda trebárs štýl 70,80 a 90 rokov, cítite sa lepšie v džínsoch alebo nohaviciach voľnejších strihov, ak naopak ste zástancom modernejšej módy z 21 storočia, cítite sa pravdepodobne lepšie v obtiahnutých typoch nohavíc a džínsov.
V oblasti džínsovje výber určite obmedzenejší, aj keď v dnešnej dobe nájdete v obchodoch už najrôznejšie oblečenie. Voliť môžete medzi širokými, úzkymi či rozšírenými zospodu, ďalej elastickými či pevnými, tmavými bledými, hrubšími či tenšími – no vo svojej podstate sú to vždy džínsy z typického džínsového materiálu. Obľubujú ich skôr športovejšie a uvoľnenejšie typy ľudí. Elastické džínsy netlačia a dajú sa k nim nosiť tenisky, tričká, svetre aj mikiny. Ak je vašou prioritou teda pohodlie, džínsy sú pre vás ako stvorené.

Nehodia sa však na všetky typy spoločenských aktivít, pretože dať si na niektoré akcie džínsy môže byť nevhodné, ba až dokonca neslušné a to najmä kvôli ich športovému a ležérnemu charakteru.

džíny

Naopak pri nohaviciach sa medze skutočne nekladú. Máte na výber medzi vzorovanými či jednofarebnými, širokými, úzkymi, letnými, zimnými, sukňovými či elastickými obtiahnutými. Čo je však najdôležitejšie na výber máte z miliónov materiálov ako je napríklad bavlna, viskóza, satén, vlna, polyamid, zamat, koža, ale aj menej obľúbený polyester. Výhodou pri nohaviciach je, že nemusia byť vždy nevyhnutne elegantné. Niektoré typy nohavíc sú aj športové. Nie každý sa však v nohaviciach cíti pohodlne a preto pre veľa ľudí predstavujú skôr eleganciu a nosia ich iba výnimočne. Vybrať si však môžete z veľkého množstva a každý by si našiel to pravé pre seba v jednom, aj druhom štýle.