Auto moto

Novinky v automobilovom priemysle

Auto je skutočne nevyhnutnosť v dnešnej dobe. Využívame ho na presun do práce, nemocnice či na nákupy. Je veľké množstvo modelov, veľkostí, štýlov či farieb. Často krát sa nevieme rozhodnúť nie len z hľadiska výzoru ale najmä po technickej stránke. Výrobcovia nám ponúkajú rôzne vymoženosti ako parkovacie a cúvanie senzory, funkciu odhalenia nebezpečnej situácie, ktorá vás upozorní na prekážku na ceste a vyhodnotí situáciu na bezpečie pre vás a ostatných účastníkov cestnej premávky. Novinkou u značky Mercedes je dokonca hlasový asistent. Podľa potreby si vieme vybrať medzi SUV vozidlom či malým osobným autom. Ale ak ste nadšenec pre nové auta, aké novinky nás v najbližšej dobe čakajú?

kia
 
Elektromobil od Bentley         Anglický výrobca prichádza na trh s novinou. Pripravuje sa úplne nový elektromobil tejto značky. Prvé informácie sa objavili už minulý rok. Model bol pomenovaný ako EXP 12 Speed 6e a na trh by sa mohol dostať ešte pred rokom 2025.
 
SUV od Bugatti                       Podobne ako Bentley či Rolls-Royce, aj Bugatti sa rozhodlo na trh dodať nový SUV model. Nepriamo to naznačil prezident spoločnosti. Predpokladá sa, že automobil bude vybavený ekologickejšou pohonnou jednotkou a nahradí tak nie práve najekologickejší motor montovaný v dnešnej dobe W-16. Cena ešte nie je uvedená, ale ako je u tohto výrobcu áut známe, aj tento model bude určený skôr pre majetných ľudí.

bentley
 
Kia ProCeed                          Automobilka pri Žiline nemala práve najľahší rok. Výrazne sa jej prepadli zisky a značka Kia už nie je taká predávaná ako po minulé roky. Pomohla modernizácia päťdverovej a kombi verzie modelu Ceed a SUV Sportage. Novinkou je však nová Kia ProCeed, ktorou lákajú na kúpu moderného, praktického, rodinného automobilu aj ľudí, ktorý by obvykle o túto značku záujem nemali. Zaujme najmä prepracovaný vzhľad pripominajúci Porsche Panamera. Veľkou výhodou najmä pre rodiny s deťmi je veľký batožinový priestor a to až 594 litrov.