Dovolenka

Teploty nad 35 °C?

Väčšinou sa už všetci ani nevieme dočkať leta, a všetkému, čo k nemu patrí. Teplo je pre mnohých z nás oveľa príjemnejšie ako zima, z ktorej nám mrznú až kosti, tuhne krv v žilách a trasieme sa ako drahí psíčkovia. Okrem krásnych zimných sviatkov, plných pohody a kľudu nás totiž čakajú nepríjemné mesiace chladu, vetru a dažďa.

zmrzlina

Leto pre nás symbolizuje pravý opak, poskytuje nám možnosti ktoré nám zima odopiera a práve preto sú mnohí z nás nadšencami príjemného, letného a teplého počasia, kedy sa môžeme len ľahko obliecť a vyraziť do ulíc bez toho, aby sme si museli zaobstarať, dobre že nie skafander.
Leto so sebou prináša veľa príjemností a výhod ako napríklad prechádzky v prírode, bazény, jazerá, zmrzlinu, opekačky a grilovačky, noci strávené vonku, spanie pod holým nebom, veľa zážitkov a možností. Na druhej strane treba určite rátať aj s nevýhodami, pretože samozrejme, každá minca má dve strany.
Medzi nevýhody tepla v letných mesiacoch sa dá považovať najmä nadbytok otravného hmyzu a jeho nepríjemných kúsancov v podobe štipnutí, únava, dehydratácia a úpaly, ale predovšetkým nadmerne vysoké teploty, ktoré majú za dôsledok práve tieto veci.

pláž

Všetci obľubujeme teplo, ale myslím si že by sme sa všetci tiež zhodli na tom, že príjemné, primerané teplo. Ak teplota presiahne istú hranicu, dá sa totižto už pokladať za skôr nepríjemnú ako príjemnú. Isto to poznáte, idete domov z práce autobusom, v ktorom je vzduch doslova nedýchateľný, všetci sa potia a teplo sa občas skutočne nedá zniesť. V takýchto prípadoch by sme si veľmi priali, aby zapršalo, zafúkalo, alebo bolo aspoň na chvíľku znova chladno. Máme to v našej, ľudskej povahe, túto večnú nespokojnosť. Plynie však aj z faktu, že keď isté hodnoty presiahnu normu, nedajú sa už viac považovať za príjemné. Proti vysokým teplotám však môžete skúsiť efektívne bojovať.