Produkty

Budúcnosť inteligentných telefónov

Dnešné inteligentné telefóny už nie sú len prostriedkom na komunikáciu. Uľahčujú nám život a vďaka mnohých aplikáciám pomáhajú pri rôznych činnostiach. Ich vývoj ide vpred neuveriteľnou rýchlosťou dizajnovo aj technologicky. Niektoré vízie toho ako budú o pár rokov smartfóny vyzerať sú až neuveriteľné.
Smartfón budúcnosti nám už nebude zavadzať vo vrecku nohavíc. Budeme ho môcť poskladať ako papier a bude takmer nezničiteľný. Už dnes si môžeme podobné modely zakúpiť, ich cena je zatiaľ veľmi vysoká a preto sa predpokladá, že až o pár rokov budú skladacie mobily realitou takmer u každého užívateľa. Navyše je potrebné zdokonaliť ich techniku, pretože trpia viacerými chybami. My sa však tešíme na ich sériovú výrobu.

sítě

Keďže sa smartfóny využívajú aj na surfovanie po internete, písanie mailov a sledovanie filmov, je potrebné ich obrazovky neustále vyvíjať. Predpokladá sa, že displej sa bude zväčšovať a jeho kvalita sa bude dať prirovnať k moderným televízorom. Vďaka tomu si prídu na svoje nadšenci sledovania videí. Skvelým zážitkom s takýmto displejom bude aj hranie hier.

Fotoaparáty pre laických užívateľov už takmer nepoznáme. Každý fotí pomocou mobilu. A preto budú na smartfónoch pribúdať kamery. Tie umožnia fotiť z viacerých expozícií a vytvoriť tak dokonalú fotografiu. Aby sme mali snímky kam ukladať, bude sa zväčšovať aj kapacita pamäťových kariet, ktoré je možné do mobilu vložiť. Pamäť s kapacitou 1 TB uspokojí každého.

telefon

Virtuálna realitasa tiež pomaly dostáva do smartfónov. Pomocou tejto technologickej vychytávky si môžeme pred kúpou nábytku pozrieť ako by vyzeral v našom byte. Ak nebudeme mať dostatok prostriedkov na jeho kúpu, môžeme si zobrať úver z banky bez jej návštevy. Pomôže nám k tomu tiež mobil a to vďaka tvárovej biometrii. Takýto úver sa dá získať do desiatich minút!
Ovládanie celej domácnostivďaka smarfónu sa tiež stáva realitou. Môžeme ním ovládať elektrospotrebiče, svetlá, kúrenie, klimatizáciu, zamykanie dverí, otváranie garáže a sledovať všetko dianie v dome cez kamery priamo v telefóne.