Muži

Unikátne reštaurácie

Sú tak trochu po celom svete, takže do úvahy pripadajú, iba ak pôjdete okolo:
Sirocco
Sirocco je horúci vietor zo Sahary, aj meno reštaurácie na šesťdesiatom treťom poschodí budovy v Bangkoku- hlavnom meste Thajska. Ide o strešnú reštauráciu s dych vyrážajúcim výhľadom na mesto a jeho okolie. Otváracie hodiny sú denne od osemnástej do jednej hodiny v noci, takže do úvahy pripadá iba večera. Ako v každom vychýrenom zariadení, je potrebné si do Sirocco rezervovať stôl vopred.

restaurace

Chillout – The Ice Lounge
Chillout – ľadový salónik nájdete v Dubaji, uprostred horúceho mesta. Všetko je tam z ľadu – stoly, stoličky, dekorácie, pulty. Studený dojem umocňujú šikovne rozmiestnené LED svetlá. V miestnosti je udržovaná konštantná teplota mínus šesť stupňov Celzia. Takže si asi objednáte horúce nápoje ako čaj, káva, čokoláda a k tomu horúcu polievku. V ponuke majú aj sladké koláčiky.

Ithaa Undersea
V reštaurácii Ithaa Undersea na Maldivách ide doslova a do písmena o miesto pod vodou v hĺbke piatich metrov. Má tvar tunela, steny sú zo skla, takže máte panoramatický výhľad do čistučkého mora s plávajúcimi morskými živočíchmi a farebnými koralmi. Obedy a večere sa podávajú maximálne čerstvé, ak si objednáte morského živočícha, zaručene ešte nedávno plával okolo.

JBJ Soul Kitchen 
JBJ Soul Kitchen je prevádzka svetoznámeho speváka Jon Bon Joviho v New Jersey. Je absolútne unikátnou tým, že na jedálnom lístku nie sú ceny, pretože tu sa za jedlo platí dobrovoľnými darmi alebo prácou. Takže ak máte dostatok financií, zaplatíte. Ak nie, môžete ponúknuť svoju pomoc pri obsluhe, servírovaní, umývaní riadu, či upratovaní prevádzky. Tento systém nie je vôbec na úkor kvality. Naopak. Varí sa tu z lokálnych a zdravých surovín.

hospoda

 Cave Restaurant Ali Barbour
Cave Restaurant Ali Barbour – po slovensky povedané Jaskynná reštaurácia Ali Barbour. Ide o romantické a zaujímavé miesto v desať metrov hlbokej jaskyni, ktorá má v strede veľký otvor na pozorovanie nočnej oblohy. Jaskyňa, ani otvor neboli vytvorené ľudskou rukou, ide o dielo prírody. Otvorené majú kvôli správnej atmosfére iba večer. Výnimočné je, že ak budete chcieť, tak vás privezú a odvezú zadarmo do vášho hotela. Musíte byť ale ubytovaní v niektorom z hotelov na plážach Diani v Keni.

Sounds of Silence
Reštaurácia Soul of Silence je v Austrálii priamo na púšti. Nikdy doteraz ste nevideli toľko svietiacich hviezd na oblohe ako tu, v púšti. Je tu ticho a pokoj. Z tohto miesta je výhľad aj na svetoznámu horu Uluru (Ayers Rock), horu uprostred rovnej púšte, vytvorenú z červeného pieskovca a starú 500 miliónov rokov.