Produkty

Vhodný výber dverí urobí s interiérom zázraky

Chcete svoj byt premeniť na to najkrajšie miesto na svete? Nie je to až tak ťažké. Nasledujúca rada, sa vám môže zdať trošku zvláštna, no pred tým, ako ju úplne odsúdite, sa skúste trošku zamyslieť. Budeme sa venovať veci, ktorú má v byte každý jeden z nás a aj napriek tomu jej nevenujeme dostatočnú pozornosť. Reč je o obyčajných dverách.

Modré drevené dvere vedľa ružovej steny a dreveného okna

Dvere musia vydržať váš temperament aj prievan

dvere sú neustále v pohybe, neraz nimi poriadne tresneme, no a toto zaobchádzanie sa samozrejme prejaví aj na ich vzhľade. Preto bývajú ošúchané dokonca deravé. Aby dvere vydržali váš temperament, prievan aj drobné nehody v domácnosti, musia byť vyrobené z kvalitných materiálov. Svoje urobia aj drobné komponenty, ktoré sú ich neoddeliteľnou súčasťou. Hovoríme o napríklad kovaní, pántoch, kľučkách či madlách. Preto si zaobstarajte kvalitné dverové a montážne profily Tivoli od LMmont.

Pozrite sa na ne inak

Výberom správnych dverí dokážete interiér naozaj vynikajúco skrášliť. Musíte sa na nich však začať pozerať z trochu iného uhla pohľadu. Ako na to? V prvom rade prestaňte dvere vnímať iba ako praktickú súčasť vašej domácnosti, pretože majú aj svoju estetickú stránku, nejde len o konkrétnu farbu. Dnes si môžete do bytu umiestniť aj dvere zo skla, z hliníku a iných zaujímavých materiálov. Niektoré na sebe môžu mať zaujímavý látkový poťah, iné zas netradičný tvar či drobné doplnky. Dvere môžete nahradiť aj bambusovými alebo drevenými paravánmi, poprípade závesom. Jednoducho sa nebojte experimentovať a skúšajte rôzne verzie.

Otvorené dvere na ozdobenom móle pri vode

Zárubne sú OUT

Zárubňa, ktorú nejde prehliadnuť je dnes už hudbou minulosti. Omnoho estetickejším dojmom pôsobia napríklad obložkové zárubne alebo dvere s falcovými zárubňami, ktoré nie je vidieť vôbec. Posuvnú dvere môžete umiestniť do puzdra, ktoré vchádza priamo do steny, alebo ich zavesiť na stenu. Možností jednoducho existuje veľa. Dôležité je, aby ste si vybrali tú správnu.