Web

Yahoo! A Zoznam.sk

Yahoo!
Je to internetová spoločnosť pochádzajúca z Ameriky. Ponúka portál a iné produkty. Jedna z najznámejších služieb je Yahoo! Mail, aj keď u nás na slovensku skôr preferujeme Google-ov Gmail. Spoločnosť vznikla v roku 1994 a autormi boli David Filo a Jerry Yang. Sídlo spoločnosti je v Sunnyvale v štáte Kalifornia, rovnako ako Google. Vďaka Myrisse Mayerovej, ktorá v roku 2012 prestúpila z Google aby spoločnosť trochu oživila, akcie stúpli skoro o sedemdesiat percent.
Yahoo! Nie je len prehliadač a prostriedok na odosielanie e-mailov, ale aj mnoho iných produktov napríklad správy, financie, skupiny, odpovede a iné. V 2007 bola zrušená služba s fotkami, pretože sa spojili s webom Flickr, ktorý si privlastnil Yahoo už v 2005-tom roku. A v 2013 si zas odkúpil Tumblr.

yahoo

Yahoo vzniklo z prvých písmen slov Yet Another Hierarchical Officious Oracle
Zaujímavosťou je, že v roku 2008 si ho chcela spoločnosť Microsoft kúpiť za 44,6 miliárd amerických dolárov. Ale nestalo sa tak, pretože im to prišlo veľmi podhodnotené.

vyhledávač
 
Zoznam.sk
Je to originál „made in Slovakia“ internetový portál, ktorý bol založený v roku 1997. Bol to jeden z prvých webových slovenských stránok a prvý prehliadač. Na Slovensku bol od svojho založenia v roku 1997 Ivanom Debnárom a Ivom Lukačovičom až do roku 2008 najnavštevovanejším slovenským webom. Vlastníkom je Slovak Telekom. Vo svojich zlatých časoch ho denne
Zaujímavosťou je, že ho v roku 2000 vlastnil na päťdesiat percent švédska internetová spoločnosť Scandinavia Online. V zime 2004 Zoznam.sk spolu s najčítanejším denníkom Novým Časom vytvorili stránku bleskovky.sk, ktorá si získala ihneď sledovanosť a pokorila úradujúceho spravodajského portálu denníka Sme.sk. Po spore s riaditeľom Nového času, ho premenovali na Topky.sk.
Až v 2008 dokázal Zoznam.sk pokoriť Azet.sk. až dodnes je slovenskou dvojkou na trhu.