Produkty

Zabrániť šíreniu ohňa môžu certifikované protipožiarne systémy

Odolnosť materiálov voči ohňu je veľmi dôležitá hlavne pri navrhovaní novostavieb, myslieť na to musíme už pri projektovaní, aby sa nezabudlo na použitie takých materiálov, ktoré odolajú prípadnému ohňu aspoň na čas potrebný na evakuáciu ľudí z jeho blízkosti a aby spôsobil čo najmenšie škody, kým ho hasiči začnú hasiť. V období sucha v exteriéri a v zime prevažne v interiéroch, keď sa kúri, vznikajú požiare, pri ktorých dochádza k značným škodám na majetku, ale čo je tragickejšie, častokrát pri nich umierajú ľudia. V mnohých prípadoch ide o vykurovacie telesá, ktoré nespĺňajú protipožiarne normy a napriek tomu v nich ľudia kúria.

fire-1474962_640

Systém ALUPROF je spoločnosť, ktorá vyrába protipožiarne systémy pre použitie požiarnych uzáverov kam patria okná, dvere, steny a fasády. Ich produkty majú certifikáty od renomovaných inštitúcií, a to je záruka, že sú bezpečné a je možné ich využívať pri novostavbách. Základom protipožiarnych systémov je hliníková konštrukcia, ktorá tvorí rám protipožiarnych okien, dverí, stien alebo fasád. Sú vo svete veľmi žiadané a často využívané, umožňujú protipoziarne dvere osadenie jednoduchého alebo izolačného skla a takisto je potvrdená ich spoľahlivosť certifikátom v známych inštitúciách na svete.

V jeho portfóliu sa nachádzajú:

– protipožiarne dvere a steny

-štrukturálne protipožiarne steny

-protipožiarne fasády

-štrukturálne protipožiarne fasády

hinged-doors-2759495_640

Žiadna novostavba sa nemôže skolaudovať bez toho, aby boli splnené požiadavky na protipožiarne opatrenia, ochrany a odolnosti proti šíreniu ohňa. Z tohto dôvodu sa používajú ako uzávery dvere či okná v hliníkovom ráme so zasklením buď jednoduchým alebo izolačných sklom s niektorou z viacerých druhov požiarnej odolnosti. Tieto záležitosti, týkajúce sa ohňa, rieši samostatná časť projektu, a tou je Požiarna ochrana stavby.

ALUPROF je systém, ktorý je vo svete známy a často používaný. Celý systém obsahuje mnoho iných prvkov, ktoré sú ich súčasťou, môže to byť napríklad ohňovzdorná vložka. Sklá takisto patria k systému, a tiež musia spĺňať kritériá protipožiarnej odolnosti. Cenové relácie systému sa odvíjajú od rozsahu, rozmerov, atypického riešenia či špeciálnych požiadaviek a podobne.