Business

Ako predísť nepríjemnému upchatému odpadu v potrubí?

Všimli ste si, že v poslednej dobe vo vašom umývadle, ale napríklad aj vo vani voda neodteká tak, ako by mala? Alebo že neodteká vôbec či len slabo a postihuje to vaše umývadlo v kúpeľni, či drez v kuchyni? Výsledkom je tiež upchatý odpad, nepríjemný smrad a možno divné zvuky v kanalizačnom potrubí.

fialové umývadlo

Toto je situácia, v ktorej najlepšie využijete krtkovanie Trnava https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-trnava/ a profesionálnu pomoc z hľadiska čistenia kanalizácie. Tieto služby navyše môžu byť dostupné aj bližšie vo vašom okolí a poskytujú okamžité riešenie. Na rozdiel od laických praktík disponujú mnohými funkčnými a modernými technikami, spomeňme napríklad TV monitoring.

Vo svojom vlastnom záujme ale môžeme tiež venovať pozornosť radám, ktoré následne budeme dodržiavať. Tie pojednávajú konkrétne o tom, na čo si dávať pri údržbe potrubia pozor a ktorým veciam sa oplatí vyvarovať. Tým následne predídeme tomu, aby sme boli nútení podstúpiť radikálnejšie kroky k záchrane a ochrane nášho majetku pred vytopením a pokazeným systémom kanalizácie.

kuchyňa, kuchynský drez

Sú to v podstate bežné veci, ako napríklad keď v prípade hygieny v umývadle splachujeme guču chlpov a vlasov. Takéto väčšie chumáče dokážu upchať potrubie a narušiť funkčný systém prirodzeného odtoku. V prípade potreby je však lepšie použiť v tejto situácii lacné sitko, ktoré takéto chumáče spoľahlivo zachytí.

Pozrime sa takisto na kuchynský drez a fakt, že mnohí do neho splachujeme ťažko vstrebávané mastnoty, najmä použitý kuchynský olej. Takáto mastnota má následne tendenciu usadiť sa na obvodoch potrubia, čím sa upchá kanalizačná prípojka. Preto je vždy lepšie vylievať takýto použitý olej do nejakej nádoby.

  • Do kuchynského drezu by sme rovnako nemali pchať zvyšky z obeda alebo skrátka ostatky z rôznych nedojedených potravín. Opäť totiž vravíme o neželanom upchatí.