Produkty

Ako sa obrániť voči telefonickým predajcom

Každý z nás sa s tým už istotne stretol: zazvoní telefón, no keď pohľadom na displej zistíte, že ide o číslo, ktoré nepoznáte a je vám podozrivé, hneď vám zíde na um, že asi si na vás „spomenul“ nejaký predajca, ponúkajúci tovar a má pre vás fantastickú ponuku, ktorá sa neodmieta. Ale vám to nedá, napokon hovor predsa len prijmete, a tak sa začne kolotoč debaty medzi vami a pani alebo pánom na druhej stránke linky. Niekedy dealer predajca vie odhadnúť, či sa s vami môže púšťať do dlhého rozhovoru a presviedčania, ale väčšinou to musíte ukončiť vy a stáva sa, že dosť rázne.

nákup

1.Hovor ignorujte
V prípade, že nechcete s nikým z týchto obchodníkov hovoriť, najjednoduchšie je hovor vôbec neprijať a zvonenie ignorovať alebo ho zrušiť. Nedozviete sa však, kto vám to vlastne volal. Mohlo sa niečo prihodiť napríklad starej mame a volá od susedov alebo vám z nemocnice oznamujú, že prijali niekoho z rodiny po autonehode a podobne.

2.Zdvihnite, vyhovorte sa a viac už nezdvíhajte
Telefón síce zodvihnete, ale hneď, ako zistíte, o čo ide, snažíte sa všelijakými výhovorkami telefonát ukončiť, prípadne poviete, že ste v práci a nemôžete sa jej momentálne venovať. Reakcia z druhej strany bude, že si s vami dohodne čas, kedy vám opäť zavolá. Odmietnutie nie je žiadny problém, predajcovia sú zvyknutí na rôzne reakcie ľudí.

3.Cez internet zistite, kto vám volá
Možnosťou je aj rýchlo zistiť cez Google, kto vám volá a či s ním už má niekto skúsenosti, a to tak, že napíšte v rýchlosti volajúce číslo do vyhľadávača.

4.Odmietnuť, ale slušne
Máte aj možnosť celú ponuku si slušne vypočuť a potom sa ospravedlniť s odôvodnením, že momentálne nič z toho nepotrebujete. Podrobné vysvetľovanie nie je nutné, stačí slušné poďakovanie za záujem.

android

5.Navrhnite, aby vám ponuku poslal mailom
V prípade, že vás ponuka naozaj zaujme, poproste ho, aby vám podrobnejšie informácie o výrobku poslal na e-mail. V elektronickej pošte viete ľahšie niekoho odmietnuť ako v rozhovore, o osobnom
kontakte nehovoriac.