Business

Dixons Carphone vidí veľké zisky


Predajca má v úmysle uzavrieť 92 z viac ako 700 predajní v tomto roku v rámci spomalenia predaja mobilných telefónov. Minulý týždeň to pripustilo veľké narušenie údajov, ktoré zahŕňalo milióny kreditných kariet a dátových záznamov. Vyšetruje hackerský pokus, ktorý začal v júli minulého roka.
Dixons Carphone, ktorého hlavné britské značky zahŕňajú Currys PC World a Carphone Warehouse, povedal, že nemá žiadny dôkaz o tom, že niektorá z kariet bola použitá podvodne po porušení.

košíky

„Mnoho silných stránok“
Maloobchodný predajca mobilných telefónov a elektro tovarov, ktorý zamestnáva viac ako 42 000 ľudí v ôsmych krajinách, vydal v uplynulom roku dve výstražné upozornenia na zisk a ďalšie začiatkom tohto roka v dôsledku spomalenia predaja nových mobilných telefónov.
Vo svojich najnovších výsledkoch firma opätovne zdôraznila, že očakáva, že zisky opäť poklesnú v bežnom finančnom roku, pričom si udržia svoje usmernenia o zisku v rokoch 2018-19 na úrovni približne 300 miliónov libier.

Akcie spoločnosti vzrástli takmer o 4% v polovici rána. Vedúci výkonný riaditeľ Alex Baldock, ktorý sa na začiatku tohto roka prevzal, povedal, že Dixons Carphone bol „obchod s toľkými silnými stránkami a s oveľa viac.“
„Nedávne udalosti zdôraznili, že máme veľa práce a bude to chvíľu trvať, ale mám ešte väčšiu dôveru, než som si dal prácu v našich dlhodobých vyhliadkach.“
Dodal, že maloobchodník by mohol získať viac z týchto silných stránok tým, že „prinesie jasné dlhodobé smerovanie, ktoré zvýši naše zameranie na naše jadro“.
Na základe štatútu sa zisky spoločnosti Dixons Carphone za posledný finančný rok znížili na 289 mil. Libier, z 404 mil. Libier pred rokom.

marketing

„Výsledky Dixons Carphone na prvý pohľad vyzerajú lepšie než sa obávali, vzhľadom na prácu, ktorú urobil nový generálny riaditeľ Alex Baldock tri týždne,“ povedal Neil Wilson, hlavný analytik trhu Markets.com.
„V britskom mobilnom telefóne spoločnosť dodala na kontraktačnom trhu s platobnými službami platový predaj podobný, ale zostáva lídrom na trhu, hoci za cenu marží.“