Produkty

Skúsenosti hlupáka


Vždy som tvrdila, že sprostí alebo nazvime ich jednoduchí ľudia sa majú najlepšie. V podstate sa ani nezamýšľajú nad rôznymi konšpiráciami ako my, trošku viac vzdelaní. Neriešia také detaily a nestarajú sa o všetko tak zbrklo a prehnane ako my. Pri rôznych príležitostiach a situáciách je to veľká výhoda.
Táto kniha mi to z dosť veľkej časti potvrdila. Skúste sa zamyslieť nad situáciou, že do nemocnice dovezú niekoho po havárii. Dvoch ľudí. Obidvaja sú zranení rovnako, tak stredne. Nie je to až tak vážne, ale samozrejme netreba to brať na ľahkú váhu. Prvý človek sa hneď po prebudení z bezvedomia pýta, kedy ho pustia domov z nemocnice. Druhý človek sa ako prvé opýta, čo mu vlastne je a koľko tam bude musieť ešte ostať.

starožitnost

Čo myslíte, ktorý z nich sa skôr uzdraví?
Tipovali by ste to asi na toho druhého, pretože je ochotní sa liečiť a nie unikať z nemocnice.
ALE, ja vás vyvediem z omylu.

Skôr sa uzdraví ten, čo sa hneď pýta, kedy môže odísť. Prečo?
Je to veľmi jednoduché, tak ako je jednoduché aj jeho myslenie. Je to skrátka, ako som už aj v úvode a v nadpise spomínala HLUPÁK. Pretože len hlupák sa hneď opýta, keď je zranený, či už môže ísť domov. Ale práve v tom je tá sila. On sám je presvedčený o tom, že jemu nič nie je. Že je zdravý ako rybička a nepotrebuje byť v nemocnici. Zatiaľ čo druhý je šokovaný z toho, že je v nemocnici a je presvedčený teda o tom, že mu asi niečo bude.

notebook

Zaujímavá úvaha, čo poviete?
Aj mňa dostala. Tak ako aj táto kniha. Kúpila som si ju hlavne kvôli tomu, že mi vraj mala napraviť zrak. No ja som sa k tomu ešte ani nedostala a už mi vnútila toľko práv a zaujímavých skúseností, že som sa nestíhala ani diviť. A okrem toho je písaná ohromne zaujímavým štýlom. Žiadnu podobnú knihu tejto som ešte nikdy nečítala. Je naozaj unikátna. Núti vás k ativite a otvára vám oči vďaka rôznym takýmto podobným prípadom a skúsenostiam autora. Nie je vyslovene určená len na zlepšenie zraku, ale celkového zdravotného stavu.