Kultúra

Hľadáte dobrý horor? Z týchto titulov pre rok 2018 ide mráz do žíl

Možno to vyznie zvláštne, ale ľudia sa radi boja a najmä v prípade, kedy je ich relatívne pokojný život obklopený nudou a nedostatkom vzrušenia, začnú strach dobrovoľne vyhľadávať.

noční můra

Neveríte?
Vôbec nie som ďaleko od pravdy, ako potom vysvetlíme množstvo natočených a obľúbených hororových filmov? Mnohé novinky na nás čakajú aj tento rok a verím, že viacerí diváci sa už nemôžu dočkať, alebo by si už dnes radi pozreli niečo nové, čo nám hororový žáner v tomto roku stihol priniesť. Každopádne spolu nahliadnime na rok 2018 a hororové tituly s tým najdesivejším obsahom a potenciálom, aké nám už rok 2018 priniesol, alebo eštelen prinesie.

A Quiet Place: Normálna rodina sa chtiac-nechtiac musí premeniť na mlčiacich a nemých, teda pokiaľ chcú zostať nažive a bez ujmy, ktoré im spôsobuje zlo, aké je aktívne iba v prípade, kedy ich začuje. Odváži sa niekto z rodiny prehovoriť? A ak áno, aké to bude mať následky? Nechajme sa prekvapiť.

Winchester: Zrejme viete, že pán Winchcester bol vynálezcom určitého typu zbraní. A zrejme viete aj o fakte, že ho prenasledovali výčitky svedomia z vrážd, ktoré boli týmto jeho výrobkom umožnené, až spáchal samovraždu. Ale vedeli ste, že v jeho domove sa údajne zjavovali duchovia obetí, ktorí nedali pokoj ani jeho pozostalej žene po tom, ako spáchal samovraždu? Tento film Vám priblíži zážitky tejto vdovy.

halloweeen

The Nun: Videli ste filmy Conjuring 2? Pokiaľ áno, určite Vás vydesila temná entita s podobou démonicky pôsobiacej mníšky. A práve tejto desivej postave bude venovaný nový film The Nun, čiže Mníška.
• Pokiaľ Vás tieto typy pre rok 2018 nijako zvlášť neoslovili, ešte stále existuje literatúra. A pokiaľ hľadáte niečo skutočne extra desivé a originálne, skúste byť naozaj retro a informovať sa napríklad o Stefanovi Grabinskom, čo je vlastne originálny autor hororových poviedok, z ktorých behá mráz po chrbte.