Dovolenka

Keď sa na dovolenku ponáhľate

Toto leto sme sa rozhodli absolvovať trošku adrenalínu. Počas roka sme mali toľko povinností, že sme nejako pozabudli na to, že by sme v lete chceli ísť na dovolenku. Začiatkom júla, teda prišlo na rad veľké rozhodnutie, a to kúpa zájazdu ultra last minute Turecko. Od momentu, kedy sme za dovolenku zaplatili, sme mali tri dni na to, aby sme sa pobalili a všetko zariadili. O tri dni sme mali totiž termín odletu. Ak ste ešte takúto ultra rýchlu dovolenku neabsolvovali, poučte sa z našich chýb a všetko zvládnete určite úplne hravo.Letuška sedí na zemi a je opretá o cestovný kufor

Začnite tým najdôležitejším

My sme ako také trúby ihneď začali baliť oblečenie, kozmetiku, hygienické potreby a iné „strašne dôležité veci“. Nedá sa poprieť, že to všetko na dovolenke budete určite potrebovať, ale úprimne, ak by ste si aj zabudli spodné nohavičky, tak si ich za pár centov kúpite priamo na mieste. Aspoň budete mať netradičnú spomienku z dovolenky. Čo však v zahraničí vyriešite len ťažko, sú doklady, nezatvorené okno v byte alebo zabuchnuté kľúče v dverách. Takže začnite pekne postupne. Najprv si dajte všetky doklady dokopy. Najlepšie bude, ak si ich rovno vložíte do tašky, ktorú budete so sebou určite brať.Muž sedí a vedľa nôh má kufor
Druhou vecou, ktorej by ste sa mali venovať, je pobalenie všetkých liekov. Priateľ má silnú alergiu a ja som diabetik. Tieto lieky by sme v Turecku zháňali len veľmi ťažko. Takže ak ste na tom podobne, hneď po dokladoch baľte tieto veci a okamžite ich vložte do tašky. Toto jednoducho nesmiete zabudnúť.
Na treťom mieste by mal byť váš byt. Polejte kvety, odpojte elektrické zariadenia, ktoré nebudete tých pár dní používať a všetko poriadne skontrolujte. Druhá kontrola bytu musí samozrejme prebehnúť asi tak tri hodinky pred odchodom na letisko.
Balenie oblečenia, spodnej bielizne, kozmetiky, šampónov a iných vecí tohto typu, by malo byť naozaj až na poslednom mieste. Tričká a plavky do kufra nahádžete aj večer pred odletom. Nepotrebujete za nimi nikde behať a ako som už povedala, ak by ste aj niečo zabudli, svet sa nezrúti.