Dom a byt

Pre cestovateľov a záhradkárov

Mať karavan, dnes nie je už ničím neobvyklým. Čo však také mobilné domy euro-mobilnedomy.sk? V týchto dvoch príbytkoch na kolesách, je pomerne veľký rozdiel. Jeden z ich, v podstate, ani na kolesách nie je.
Mestečko vystavané z mobilných domov

Mobilné sú oba

Najprv si poďme vysvetliť rozdiel medzi karavanom a mobilným domom. Karavan môžete kedykoľvek pripnúť za auto a odísť na dovolenku. V kempe alebo na lúke ho odopnete a dovolenkujete.
Mobilný dom síce za autom prepravíte, no nie je určený na cestovanie. Náprava, ktorú má na svojej spodnej časti, slúži iba na to, aby bol dom premiestniteľný. Nemôžete si ho však pripnúť za auto a cestovať po celom svete. Mobilný dom je určený prednostne na státie na konkrétnom mieste. Ak by ste sa ho po čase rozhodli presunúť na iné miesto, pokojne môžete. Cestovanie sem a tam však nie je reálne.
Obytné auto a dodávka zaparkované na brehu mora

Pre cestovateľov

Ak teda hľadáte mobilný príbytok, s ktorým budete môcť absolvovať svoje dovolenky, potrebujete karavan. Druhou možnosťou ej obytné auto. Tu je rozdiel veľmi jednoduchý. Obytné auto jazdí v celku. Obytnú časť z neho teda neodopnete. Karavan pripojíte a odpojíte od vozidla.

Pre záhradkárov

Mobilné domy poslúžia napríklad ľuďom, ktorí chcú na svojej záhradke niekedy i prespať. Môžu poslúžiť aj ako chata, no a tie celoročné, aj ako klasické bývanie. Mobilný dom je jednoducho naozaj dom a nie karavan. Na tieto rozdiely by sete si mali dávať pozor hlavne pri kúpe. https://www.diamondreality.sk/na-co-si-dat-pozor-pri-kupe-nehnutelnosti Ani by ste neverili tomu, koľko ľudí nemá v týchto veciach jasno.

Sú aj iné možnosti

Ak hľadáte mobilné bývanie, môžete taktiež premýšľať nad maringotkou. Tá je v podstate akýmsi kompromisom medzi karavanom a mobilným domom. Tú totiž môžete bez problémov prevážať i častejšie, no poslúži dobre aj odstavená. Maringotka je vhodným riešením napríklad vtedy, ak máte pozemok pri jazere, no nechcete stavať chatu. Prídete tam i s maringotkou a po dovolenke aj spolu s ňou odídete.