Móda

Málo miesta v šatníku? Využite celý byt.

Kto s tým nikdy nemal problém? Lámanie si hlavy nad tým, kam dám svetre, tričká, sukne. Nekonečný kolobeh. Lenže väčšiu skriňu si buď nemôžeme dovoliť, alebo ju, vo väčšine prípadov, nemáme, kvôli nedostatku priestoru, kam umiestniť. Naše oblečenie však chceme mať na jednom mieste, pekne poskladané, vyžehlené, roztriedené do jednotlivých kategórii, uložené do „komínkov“. Ak je toto naša vysnená predstava, no priestor nám to jednoducho neumožňuje, nemusíme zúfať. Oblečenie si môžeme strategicky rozmiestniť po byte a nejedna kamarátka sa bude chcieť naším nápadom inšpirovať.šaty.jpg
Namiesto IKEY, domáce potreby
Načo si kupovať veľkú skriňu alebo organizér na topánky, keď nám stačí zaobstarať si závesný odkladací priestor, ktorý máme bežne v kúpeľni, väčšinou na dverách? Len ho presunieme z bodu A, do bodu B, ktorým je naša izba. Do jednotlivých kapsičiek môžeme zavesiť za opätky naše topánky. Nielen že sa neušpinia od druhých lodičiek, ešte ich ani nebudeme musieť hľadať. Len si prezrieme ponuku zhora nadol a favoritky vyberieme z vrecka. Keď už sa v obchode budeme nachádzať v sekcii domácnosť, kúpime si hubky na riad, kde sa môžeme zapichnúť našu bižutériu alebo strúhadlo na zavesenie náušníc.
Poslúži všetok nábytok
Čo taký pracovný stôl? Vyhoďme zbytočné papiere, časopisy, staré školské zošity a nahraďme ich nohavicami či spodným prádlom. V skrini nemáme miesto. No skúsme sa pozrieť na jej vrch. Samé miesto, však? Áno, aj tento priestor sa dá pekne využiť, napríklad aj na väčšie kusy oblečenia, ako sú kabáty, vetrovky, no pokojne i na zimnú obuv. Pohovka a posteľ ponúkajú tiež veľký úložný priestor. A tu nám aspoň na oblečenie nebude padať prach, ako by v prvých prípadoch mohol.trička.jpg
Múry a rohy miestností
Na stenu nad posteľou alebo stolíkom, alebo kamkoľvek len chceme, namontujme skrinky alebo police a naše tričká majú nový domov. Nemusíme byť však prvoplánoví, predsa len chceme, aby sa naše izby pýšili originalitou. Zavesme si sem teda kus dreva alebo jelení paroh ako vešiak na blúzky.
Kvietky si môžeme postaviť i do inej časti bytu. Do rohu teraz patrí stojan na kabáty, ktoré nahradia remienka s oblečením alebo tenisky zavesené na šnúrkach. Alebo sem nainštalujme nástenné vešiaky na jeho obe strany, pokojne i dva alebo tri nad seba a náš byt sa stane pekne útulným.