Web

Ako ničenie webovej neutrality vplýva na podnikové činnosti

Federálna komunikačná komisia (FCC) má v úmysle hlasovať tento štvrtok, aby zrušila pravidlá neutrality siete, ktoré Obamova administratíva zaviedla s cieľom zabezpečiť, aby poskytovatelia internetových služieb (ISP) zaobchádzali so všetkými údajmi rovnako.
 
V minulosti poskytovatelia internetových služieb, ako napríklad Comcast, tajne spomalili priepustnosť, čo je postup známy ako „škrtenie“ pre určité aplikácie na zdieľanie súborov typu peer-to-peer; iní boli obvinení zo spomalenia služieb video-streamingu.kancelář.jpg
 
Obavy medzi demokratmi, priemyselnými advokátskymi skupinami a niektorými obchodnými manažérmi, ktorí sú proti zmenám, spočívajú v tom, že po odstránení pravidiel neutrality siete poskytovatelia internetových služieb začnú uprednostňovať niektoré streamingové služby alebo účtovať príplatky za prístup k internetu s rýchlym prístupom.
 
Zástancovia neutrality siete, vrátane mesta New York, vyzvali FCC, aby zastavili hlasovanie až do 9. odvolacieho súdu pre obvody, ktorý by mohol rozhodnúť o tom, či sú širokopásmové služby "kritickou telekomunikačnou službou", ktorá si zaslúži osobitnú ochranu alebo jednoducho "informačnú službu". "počítač.jpg
 
FCC však vo vyhlásení minulý týždeň uviedla, že hlasovanie bude pokračovať podľa plánu 14. decembra.
 
Ak sú pravidlá týkajúce sa neutrality siete skutočne odstránené, podnikové aplikácie – vrátane často prístupných cloudových mobilných aplikácií – môžu byť spomalené rovnako ako služba video streamingu, ako napríklad Netflix, podľa Jacka Golda, hlavného analytika spoločnosti J.Gold Associates, LLC.
 
"Predstavte si, že ste spoločnosť a všetky vaše aplikácie sú v oblaku a sú hosťované spoločnosťou, ktorá nie je súčasťou rýchleho jazdného pruhu, pretože nechcú platiť navyše. V takom prípade môže byť pomalá reakcia Nemusí to byť veľký rozdiel, ak je to len malé oneskorenie, ale kto vie, ako dlho to bude? Gold povedal.