Web

5 počítačových aplikácii ktoré by vám v počítači nemali chýbať

  1. Google Chrome

Začneme prehliadačom. Google Chrome je najlepšie hodnotený prehliadač medzi užívateľmi internetových prehliadačov. Svojím výkonom kompatibilitou a jednoduchosťou vyniká vo svojej kategórii, a poskytuje užívateľom napr. rýchly prehľad medzi záložkami a kartami v prehliadači. Tento prehliadač je bezplatný a jednoducho stiahnuteľný.

operační systém
 

  1. CC Cleaner

Prejdeme k niečomu čo pomôže samotnému počítaču. Aplikácia CC Cleaner slúži na prečistenie nadbytočného priestoru na pevných a SSD diskoch. Taktiež dokáže vyčistiť dočasnú pamäť v prehliadačoch a vymazať registre ktoré sa časom nahromadia na váš počítač, tým pádom zaťažuje operačnú pamäť a kapacitu vášho počítača. Aplikácia je zdarma a nezávislá na stiahnutie.
 

  1. BlueStacks

Trochu nezvyčajná počítačová aplikácia o ktorej nevie každý. Tento program slúži tzv. na emulovanie operačného systému Android. Áno čítate správne. Vo svojom počítači môžete mať nasimulovaný Android a sťahovať si doň napr. aplikácie z obchodu play a následne ich na svojom počítači spustiť. Tento program je bezplatný a nevyžaduje žiadne registrácie, iba po stiahnutí a nasimulovaní Androidu sa musíte prihlásiť na svoj Google účet
 
 kodování
 
 

  1. MovieMaker

Tento bezplatný program slúži na úpravu, a strihanie videí. Samozrejme nie je to profesionálny program na úpravu videí, avšak svojimi možnosťami umožní nenáročným užívateľom kvalitne upraviť alebo zostrihať svoje vlastné video. Program umožňuje exportovať videá v najvyšších kvalitách a veľkom výbere formátoch. Stiahnutie tohto programu nevyžaduje žiadne registrácie ani záväzky.
 
 

  1. WordPad

Tento program pozná určite väčšina užívateľov. Jedna sa o jednoduchý textový editor ktorý je jednoduchý, priehľadný a nenáročný pre procesor. Užívateľ má k dispozícii stovky fontov na písanie, a dokáže svoje projekty ukladať v rôznych formátoch. Výhodou tohto programu je jeho kompatibilita, pretože projekty v tomto programe sú spustiteľné na skoro všetkých počítačoch.