Business

A čo takto kúpiť pripravenú ready- made spoločnosť?

Ešte predtým, než sa naplno pustíte do svojho podnikateľského plánu a založíte vlastnú spoločnosť, tak vás možno zaujme myšlienka ready- made s.r.o, teda idea predám sro spoločnosti, ktoré sú vytvorené za účelom ich predaja so všetkými vybavenými náležitosťami. Sú teda oficiálne pripravené na štart podnikania, a to už po cca 2- 7 dňoch.

  • Z hľadiska administratívy, ale aj času je to teda praktickejšie riešenie, než v prípade založenia svojej vlastnej spoločnosti.

podnikateľ, seno

To znamená, že tieto ready- made“ sú takisto zapísané v obchodnom registri, majú splatené základné imanie (podľa zákona minimálne 5000 eur),nemajú za sebou históriou a pochopiteľne tak ani nie sú zadlžené a nemajú ani prípadne iné nesplnené pohľadávky. Sú čerstvé a doslova pripravené na to, aby ich mohol prevziať, respektíve kúpiť nový majiteľ.

kalkulačka, administratíva

Pre koho je takýto krok vhodný?

Je niekoľko dôvodov, prečo majú hlavne začínajúci podnikatelia o takúto ponuku záujem. Možnosti z tejto ponuky totiž predstavujú rýchle riešenie, ako začať s podnikaním a zároveň sú tu vyriešené potrebné byrokratické či administratívne postupy. Rady made s.r.o. sú tak vhodné pre každého, koho tlačí čas, kto nemá žalúdok na zdĺhavú byrokraciu a kto chce skrátka začať podnikať s čerstvo pripravenou spoločnosťou bez zbytočných obáv a problémov.

  • Bez obáv spojených napríklad s tým, že by niektorý byrokratický postup nebol splnený či bez obáv, že by mala za sebou s.r.o. nejakú históriu, dlhy a nesplnené pohľadávky.
  • Tieto spoločnosti sú už takisto zaregistrované na daňovom úrade kvôli DPH, majú splatené základné imanie a vybavené živnostenské opatrenia.

Nový majiteľ takejto spoločnosti následne môže začať podnikať v jej mene. To znamená, že tento objekt je pri kúpe a obstarávaní prepísaný na tohto záujemcu, čiže na kupujúceho, na svojho nového majiteľa.