Muži

Muži podľa štatistík

Štatistikám všetci veríme, aj keď im rozumie len málokto. Prinášajú výsledky rôznych výskumov z rôznych oblastí života, napríklad aj o mužoch a ženách, ich spolunažívaniu a rozdielnych názoroch na svet. Pozrite sa na to, čo štatistiky zistili. Napríklad, že denne muži vypustia z úst šesť klamstiev, naopak ženy len tri. Pritom nás najčastejšie odbijú  výhovorkou : „nič mi nieje“ alebo „som OK“.

socha
 
Muži vs.nočné mory
Výskumu sa zúčastnilo 10000 mužov a žien, pri ktorom vedci analyzovali ich sny a zistili, že mužom sa najčastejšie sníva o vlastnom ohrození, o zdravotných problémoch a tiež o smrti najmä pri katastrofách ako je vojna alebo zemetrasenie. Ženy zasa častejšie trápia sny o medziľudských vzťahoch a konfliktoch.
 
Spôsob dvíhania predmetov
Určite sa to netýka všetkých, ale spôsob dvíhania predmetov mužov a žien je podľa štatistiky rozdielny. Všimnite si, ak zdvíha bremeno zo zeme muž, ohne sa pri tom, ale žena si k tomu väčšinou čupne. Možno je dôvod prostý: muži nie sú pri pohybe obmedzovaní tesnými šatami alebo sukňou.

vojáci
 
Sebavedomie
Tento postoj, ked muž zastrčí palec do opaska, pochádza ešte z čias, keď o nohaviciach ani nechýrovali, no chceli prejaviť záujem o ženu, tak zaujali postoj s rukami, ktoré podvedome smerovali k rozkroku. Podobne to robia dodnes, ruky si dávajú za opasok, vysielajú tak signál odvahy a sily. Tiež majú radi komplimenty, potešia sa pochvale od žien , ale aj od iných mužov, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, jednoducho každá pochvala im zdvihne sebavedomie.
 
Priatelia
Vraví sa, že priateľstvo medzi mužom a ženou neexistuje, no určite existujú aj výnimky. Výsledky výskumov však tvdria, že muži sa medzi sebou priatelia na základe spoločných záujmov, či už je to šport alebo iná činnost, naopak ženy si hľadajú kamošky kvôli možnej emocionálnej podpore a pochopeniu.
 
Jedlo
Zaujímavé je, že muži toho skonzumujú viac, ak  za stolom spolu s nimi sedí žena. Údaje napríklad tvrdia, že dokážu zjesť až o 93% viac pizze, akoby jej zjedli, ak by s nimi spoločne stoloval iný muž. A opäť je v tom inštinkt,  ktorý ich núti sa pred ženou predvádzať.
 
 
IQ a životný štýl
Vyššie IQ, podľa výskumov, vedie k rozhodnutiu muža, že sa vyberie cestou zdravšieho životného štýlu, naopak, viac alkoholikov sa vyskytuje medzi mužmi  s nižším IQ. Samozrejme, že inteligencia nie je jediným faktorom, ovplyvňujúcim život muža.

procházka
 
Ženy
Štatistika hovorí, že priemerný muž strávi pozeraním na ženy vyše 11 dní ročne. Z toho vychádza údaj, že 50 ročný muž od svojich 18 rokov strávi približne jeden rok len pozeraním sa na ženy. Naopak, ženy si mužov obzerajú asi len 6  mesiacov. Mužom sa páčia štíhle ženy, ale samozrejme nie „vešiaky“ ako z prehliadkových mól. Mali by mať zdravú váhu a pekné krivky, jednoducho povedané, normálne ženy.