Business

Pestujte si nohy ako korunku krásy. Kŕčové žily k tomu nepatria.

Kŕčové žily alebo ochorenie žíl dolných končatín je nepríjemný spoločník mnohých z nás. Začína to nepríjemnými pocitmi v nohách, pocitom ťažkých nôh, pálením alebo nočnými kŕčmi. Po čase sa kŕčové žily stávajú viditeľnými aj voľným okom. Ak sa kŕčové žily zanedbajú a nebudú liečiť, zhoršenie zdravotného stavu a s tým spojené rôzne komplikácie vás neminú. Predispozíciu na vznik kŕčových žíl väčšinou nemôžeme ovplyvniť, keďže je to dané geneticky. Avšak priebeh ochorenia vieme zmierniť správnou životosprávou, stravovaním aj oblečením.

Nohy

Veľmi dobrou pomôckou sú aj kompresné pančušky alebo podkolienky. Keďže podstatou problému kŕčových žíl je nedostatočná schopnosť žíl vytlačiť krv späť z nôh nahor, kompresné pančušky svojim tlakom túto funkciu nahrádzajú. Oblečte si tieto pančušky do práce alebo na cesty lietadlom. Pri kŕčových žilách by ste taktiež nemali tráviť príliš dlhý čas sedením a státím. Občas si oddýchnite s vyloženými nohami. A samozrejme, žiadne niekoľkocentimetrové ihličky. Pohodlná, najlepšie ortopedická obuv uľahčí vašim nohám ich prácu. Krcove zily si môžete nechať skontrolovať u špecializovaného doktora – angiológa.

Nohy2

Medzi najčastejšie liečebné postupy pri tomto ochorení patrí sonografické vyšetrenie žíl a následná medikamentózna alebo aj chirurgická liečba. Avšak okrem týchto tradičných metód existujú aj špecializované techniky, ktoré sú dokonca neinvazívne, bez potreby chirurgického zákroku. Moderná angiologická ambulancia Venasum vyrieši vaše problémy s kŕčovými žilami bez potreby hospitalizácie, bez nutnej rekonvalescencie a hlavne, bez bolesti. Strach zo zákroku bude minulosťou. Kŕčové žily si môžete nechať stopercentne odstrániť pomocou lasera, či metódami ako skleroterapia, ClariVein alebo biologické lepidlo. Hneď na nasledujúci deň sa môžete vrátiť späť do bežného života.