Produkty

Kedy je ten správny čas, dať zbohom svojmu matracu

Na našich starých matracoch, sa nám spalo tak dobre, že sme sa s nimi nedokázali rozlúčiť. V podstate sme si to len mysleli, pretože naozaj pohodlný spánok nám priniesli až tie nové matrace. Viete, ako to je – krásna nevedomosť.

Pochopila som, že aj napriek tomu, že človek používa naozaj starý a opotrebovaný matrac, je možné, že sa mu na ňom spí pohodlne. To ale neznamená, že by ste na ňom spať mali. Jedného dňa, svoj starý matrac, proste budete musieť vymeniť. Poďte sa spolu so mnou pozrieť na to, kedy ´musíte dať svojmu starému matracu, definitívne zbohom.
Žena s blond vlasmi sa drží za rameno a plače.jpg

Matrac je potrebné vymeniť keď:

  1. je starší ako desať rokov

Životnosť matracov závisí od toho, z akého materiálu sú vyrobené. Najmenej vydržia matrace penové – cca päť rokov, po nich sú to matrace zo studenej alebo pamäťovej peny – cca sedem až desať rokov, no a najdlhšiu životnosť majú matrace pružinové a taštičkové – viac ako pätnásť rokov.

  1. má nadmerne opotrebovanú hornú vrstvu http://ioutdoor.cz/uzitecne/izolujte-se-druha-vrstva-v-outdoorovem-obleceni/

Matrace, ktoré kúpite dnes, majú odnímateľný poťah, teda aspoň väčšina z nich. Keď ste si však matrac kupovali pred desiatimi rokmi, je dosť možné, že takúto „funkciu“ nemá. Druhým dôvodom, prečo matrac vymeniť, je nadmerne opotrebovaný povrch. Je jedno, či hovoríme o viditeľnej nečistote, rozpáranej látke alebo iných väčších nedokonalostiach.

  1. je nevyprášiteľný

Ako zstíte, že sa matrac nedá vyprášiť do úplnej dokonalosti? Začnete ho prášiť a ak aj po dvadsiatich minútach vidíte kúdoly prachu, nie je to dobré znamenie. Prach stojí za vznikom alergií, až v päťdesiatich percentách prípadov. Preto neriskujte a ak sa matrac naozaj nedá vyprášiť, jednoducho začnite hľadať nový.Posteľ s bielou obliečkou, na ktorej je veľa malých vankúšov.jpg

  1. sa vám na ňom spí zle

Viem, že som mala hovoriť o prípade, kedy sa vám na starom matraci spí dobre. Keď už sa však venujeme téme výmeny matracov, nemôžem nespomenúť aj túto vec. Ak sa v noci prehadzujete, budíte sa ako po prebdenej noci a celé telo je boľavé, matrac bez čakania vyhoďte.